ورود به دنیای آنالیز NGS با نصب لینوکس مجازی در ویندوز

همیشه شنیدید که برای انجام آنالیزهای مربوط به NGS و خیلی از آنالیزهای حوزه بیوانفورماتیک نیاز به سیستم عامل لینوکس دارید. برای اغلب ما ایرانی‌ها که همیشه سیستم عامل ویندوز در دسترسمون بوده و خیلی راحت نصبش میکردیم شاید در شروع کار، سخت باشه که وارد فضای لینوکس بشیم و باهاش کار کنیم. اما ما به شما این نویدو میدیم که بعد از گذشت یه مدت اینقدر جذاب میشه این سیستم عامل قدرتمند و روان براتون که بیخیال ویندوز میشین ! البته به شرطها و شروطها !

توی ویدئو زیر براتون نحوه نصب سیستم عامل لینوکس به صورت مجازی با استفاده از ابزار VMware Workstation رو توضیح دادیم تا بتونین به راحتی، داخل ویندوزهاتون یه سیستم عامل کاملا ایزوله لینوکس هم داشته باشین و آنالیزهاتونو انجا بدید.

فقط این نکته رو در نظر بگیرین که سخت افزارهایی که به لینوکس مجازی در طی نصب اختصاص میدید نباید مساوی یا بیشتر از سخت افزارهایی باشه که کامپیوترتون داره… 

در نصب لینوکس مجازی موفق باشین!

اگر به مشکلی برخوردید، زیر همین پست برامون نظر بذارید تا در اسرع وقت پاسخ داده بشه.

4 دیدگاه

 • سلام ، قسمتی که HARDWARE رو تنظیم میکنیم و رم اختصاص میدیم برای من نمایش داده نمیشه ، چطوری برطرفش کنم ؟

  • سلام، اگر مشابه آنچه در ویدئو وجود داشت براتون تنظیمات نمی آمد. بعد از نصب هم میتونین این تنظیمات رو تغییر بدید.

 • سلام،ببخشید من طبق توضیحات شما عمل کردم و ولی برای من لینوکس اصلا بالا نمیاد و فقط یه صفحه سیاه که یه آندرلاین تو صفحه هست نمایش میده فقط، مشکلشو چجوری میتونم بر طرف کنم؟

  • سلام
   برخی کامپیوترها با توجه به نوع ویندوزی که شما نصب دارید و تنظیماتش نمیتونن فرآیند مجازی سازی را به درستی انجام بدن. چنتا راه حل وجود داره.
   1- بجای استفاده از vmware از virtualbox oracle استفاده کنید.
   2- یک نسخه دیگری از لینوکس را برای نصب استفاده کنید.

   این دو راه حل راحتترین کارهایی هستن که میتونین انجام بدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *